Cat6 печ-панел

Краток опис:

Cat6 печ-панел се користи за управување со patch кабел, кој ги поврзува Cat6 кабли. Притисни капак клуч видот на приклучокот Тип на печ-панел: CAT6, 19 "1U домашна мрежа каблирање Домување е огноотпорност ABS Контакти се 50u" позлатени Џек вметнување на животниот циклус> 750 ИДЦ вметнување на животниот циклус> 250 Отпор на контакт: 20MΩ Тековни рејтинг: 1.5Amps DC отпор: Max.0.1Ω Работна температура: -40 до + 60 ℃ T-568A / B жици RJ-45 е во согласност со FCC дел 68 стандардни 110 / круна ...


 • ФОБ Цена: преговарање
 • Мин.нарачката Количина: преговарање
 • Набавка Способност: Како што се бара
 • Порт: Ningbo; Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Cat6 печ-панел

  Тоа се користи за управување со patch кабел, кој ги поврзува Cat6 кабли.

  Притисни капак печ-панел клуч видот на приклучокот 

  Тип: CAT6, 19 "1U

  Домашна мрежа каблирање 

  Домување е огноотпорност ABS 

  Контакти се 50u "позлатени 

  Џек вметнување на животниот циклус> 750 

  ИДЦ вметнување на животниот циклус> 250 

  Отпор на контакт: 20MΩ 

  Тековни рејтинг: 1.5Amps 

  DC отпор: Max.0.1Ω 

  Работна температура: -40 до + 60 ℃ 

  T-568A / B жици 

  RJ-45 е во согласност со FCC Дел 68 стандард 

  110 / круна IDC конектор 

  Обезбедува за престанок 22-26 AWG жица 

  UL CUL 

  DELTA ЕК 

  EIA-310-D 

  TIA / EIA-568 Б.2 

  ISO / IEC 11801 2 верзија 

  EN 50173-1: 2002 

  Gigabit Ethernet 

  АТМ 155/622 

  TP-PMD 

  АДСЛ 

  ISDN 

  Патентиран без завртки 6 порта дизајн за полесно управување со кабел 

  Сите може да се работи на предната страна 

  OEM / ODM се добредојдени мрежа каблирање 

  Во согласност со RoHS директивата

               

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !